18. února 2016
Soutěž pořádá Studentské zastupitelstvo města Sokolov ve spolupráci s Městskou policií a Městským domem kultury Sokolov. Castingy proběhnou 24. března a 21. dubna. 
Finálové utkání těch nejlepších pak vyvrcholí 26. května. 
Centrem souboje talentů bude vždy divadlo v Hornickém domě. Pravidla účast výrazně neomezují. Kromě jistého nadání je důležité trvalé bydliště nebo studium ve městě Sokolov.       


Podle slov studentské starostky Lucie Šebkové se můžou přihlásit zpěváci, tanečníci a další talenti, kteří svůj um dovedou živě představit na jevišti. „Chceme zapojit nejenom dnešní mládež, aby neseděli doma u počítačů a věnovali se tomu, co je baví. Oslovit chceme celou věkovou kategorii od nejmladších po seniory“. 
Lucie Šebková k tomu dodala, že letos navíc každý soutěžící bude mít svého patrona. Toho si stanoví při vyplnění přihlášky, nebo se jím automaticky stane ten, kdo uchazeče přihlásí. Patrona vítěze vyhlášeného na finále čeká hodnotná odměna.       „Vítěz talentu obdrží jako hlavní cenu poukázku v hodnotě pět tisíc korun, které může libovolně utratit v prodejně, která bude vybrána. Navíc, pokud to bude povaha jeho vystoupení dovolovat, představí se na vybrané akci města během léta“.
Pokračuje ve výčtu novinek Hana Procházková – koordinátorka projektu, z městské policie s tím, že druhý ročník získává nový rozměr. 
„Letos jsme samotné finále pojali trochu slavnostněji. V porotě zasednou například zpěvák Oto Teuber nebo finalista loňské Superstar Daniel Křížka. Ten nejenom, že na galavečeru vystoupí, ale plánujeme i autogramiádu pro fanoušky“.       Hosty finálového galavečera 26.května budou i loňští vítězové Alica Hukelová a Andrej Mészáros, kteří vystupují pod uměleckým jménem A&A Gravity. Porotu tehdy uchvátili propracovanou choreografií akrobatické jógy. 

Soutěž se spustí 1. února. 
Přihlášku soutěžící odevzdá na místě v den konání castingu. Podrobnosti k soutěži jsou průběžně aktualizovány na webu města www.sokolov.cz pod odkazem SOKOLOV MÁ TALENT.      
Kontaktní osoba Mgr. Hana Procházková – koordinátor projektu, Městská policie Sokolov, tel.č. 777 025 622      
Programování a grafika Softart s.r.o., Sokolov
© Copyright 2009