10. července 2019

SENIORŮM V SOKOLOVĚ POMÁHÁ TÍSŇOVÉ TLAČÍTKO

Už několikrát pomohlo seniorům žijícím v Sokolově, kteří se ocitli ve vážných zdravotních problémech, tísňové tlačítko. Naposledy to bylo ve dvou případech během necelého měsíce, kdy se senioři díky tlačítku dovolali pomoci. Městská policie jim poskytla první pomoc a zajistila jejich převoz k dalšímu ošetření. Tísňové tlačítko od městské policie má v současnosti ve městě kolem dvou desítek seniorů.
Tísňové tlačítko pomohlo například... muži, který ho zmáčkl kole páté hodiny ranní. Hlídka městské policie, které k němu přijela, zjistila, že si stěžuje na silné bolesti hrudníku a špatně se mu dýchá. Strážníci přivolali záchrannou službu a ta seniora převezla do nemocnice. Na silnou bolest si pak stěžovala žena, která rovněž aktivovala tísňové tlačítko. Hlídka, která k ní přijela, také zavolala záchranáře a žena byla včas převezena do nemocnice. A takových případů se stalo od roku 2014, kdy byl projekt Pomoc v tísni zahájen, už celá řada.
Projekt Pomoc v tísni je určen pro seniory nebo držitele karet ZTP/P a ZTP, trvale bydlící v Sokolově, kteří jsou osamoceni, nemohoucí a bojí se, že by jim v případě zdravotních problémů neměl kdo pomoci. Obdrží bezplatně od Městské policie Sokolov do výpůjčky tísňový telefon s tísňovým tlačítkem, které má připevněné na ruce nebo pověšené na krku. Pokud se člověk ocitne v tísňové situaci, zmáčkne tlačítko, kterým si přes službu pultu centralizované ochrany městské policie přivolá pomoc. Na místo volání vyjedou strážníci, kteří osobě poskytnou první pomoc a přivolají záchrannou službu. Na projektu spolupracují s Městskou policií Sokolov také Nemocnice Sokolov, záchranná služba a odbor sociálních věcí městského úřadu.

Zdroj: Město Sokolov

Programování a grafika Softart s.r.o., Sokolov
© Copyright 2009