1. srpna 2019

Vyslovit svůj názor nejen na současnou bezpečnostní situaci ve městě mohla veřejnost ve středu 31. července při dalším ze série setkání se zástupci města, Městské policie Sokolov a Policie ČR. Kromě strážníků, policistů i asistentů prevence kriminality mohli lidé tentokrát oslovit také starostku města Renatu Oulehlovou a místostarostu Jana Picku. A to před restaurací Dukla na sídlišti Michal, které je největším v Sokolově.

Setkání s veřejností s prioritním tématem bezpečnost bylo letos připraveno už potřetí. Stejná akce se konala už v dubnu v Nádražní ulici a poté v červnu na sídlišti Vítězná. Také před Duklou došlo na dotazy a připomínky všeho druhu. Lidé, kteří se u stánku městské policie Sokolov zastavili, poukazovali například na problémy s parkováním na sídlišti a zajímali se, jak řešit některé sousedské vztahy. Škoda jen, že řada kritiků dění ve městě, kteří se ozývají mnohdy anonymně na sociálních sítích, možnosti prezentovat své připomínky takříkajíc naživo, této možnosti nevyužila.

Letošní série navazuje na setkání s občany pořádané vloni. Jejich smyslem je neformální kontakt s obyvateli některých lokalit a řešení některých problémů při společném dialogu. Tématem setkání v minulosti bylo například dodržování obecně závazných vyhlášek města, zejména vyhlášky o veřejném pořádku, narovnávání sousedských vztahů, dodržování nočního klidu a pořádku v okolí domů.

A další setkání veřejností se zástupci města Sokolov, městské policie a Policie ČR je připraveno na 7. srpna, opět od 15 hodin. Tentokrát v Nádražní ulici v prostoru mezi dopravním terminálem a nádražní budovou ČD.Programování a grafika Softart s.r.o., Sokolov
© Copyright 2009