16. srpna 2019
Bezpečnostní zábrany proti nájezdu vozidla dostanou od Karlovarského kraje, kromě jiného, Sokolov, Cheb a Karlovy Vary. Tedy ta města, kde se konají akce s velkou účastí veřejnosti. Zvýšení ochrany vytipovaných veřejných prostranství v regionu se uskuteční v rámci projektu "Bezpečné veřejné prostranství" a Karlovarský kraj dostal dotaci od ministerstva vnitra ve výši 1,5 milionu korun. Kromě jiného pořídí zábrany pro Karlovy Vary, Sokolov a Cheb.
„S ohledem na dění ve světě i v Evropě musíme počítat s novými bezpečnostními riziky a hrozbami. I když je situace v regionu v současnosti bez problému, chceme být připraveni. Proto považujeme za důležité zvýšit bezpečnost na akcích, které jednotlivě navštěvuje více než 10 000 lidí včetně zahraničních turistů. Bezpečnost návštěvníků je pro nás prvořadá. Ve spolupráci s krajským policejním ředitelstvím jsme vytipovali čtyři takové události, jde o Mattoni ½Maraton v Karlových Varech, Huráá prázdniny a Den horníků v Sokolově a chebské vánoční trhy. Pro tyto akce bude vytvořen bezpečnostní plán a společně s organizátory se tento plán odrazí v organizaci konkrétní akce,“ uvedl náměstek hejtmanky a sokolovský radní Petr Kubis.
 V současné době již projekt aktivně realizuje společnost CyberG Europe. Její odborný tým má zkušenosti s ochranou veřejných prostranství, ale i s bezpečnostními analýzami včetně kybernetických hrozeb.
Programování a grafika Softart s.r.o., Sokolov
© Copyright 2009