29. října 2019
Studentské zastupitelstvo, což je úspěšný projekt Městské policie v Sokolově, začalo s novým školním rokem naplno pracovat. Po úvodním zasedání, jež se věnovalo například participativnímu rozpočtu města s názvem Můj nápad pro Sokolov, následoval adaptační kurz spojený s volbou vedení zastupitelstva. Poté studenti přiložili ruku k dílu a zúčastnili se akce Den pro obnovu lesa.

Ve studentském zastupitelstvu dochází rok co rok k určité obměně členů. Aby se ti noví neformálně poznali s „déle sloužícími“, k tomu slouží adaptační kurz. Je i prostorem pro debatu o činnosti zastupitelstva v novém školním roce a pro nezbytnou volbu vedení zastupitelstva. Staronovou starostkou byla zvolena Eliška Macháčková, na místo prvního místostarosty se posunul Štefan Fuska a druhou místostarostkou byla zvolena Barbora Hendrychová. Radními jsou Kateřina Procházková a Filip Hubl. Po pracovním dopoledni následoval zajímavý program v podobě návštěvy historického důlního díla Jeroným u Čisté a také výstup na rozhlednu u Krásna a poté prohlídka Hornického muzea v Krásnu.

Za cíle pro školní rok 2019/2020 si určilo zastupitelstvo například drogový workshop ve spolupráci s organizací Kotec nebo podání návrhu do projektu Můj nápad pro Sokolov. A také účast na Dni za obnovu lesa, což jako jeden z prvních bodů už mladí zastupitelé splnili. Den pro obnovu lesa se konal v Olšových Vratech na Karlovarsku a sázet stromky odjelo jedenáct členů studentského zastupitelstva. Zůstaly po nich na tři desítky vysazených stromků.
(mel)
Programování a grafika Softart s.r.o., Sokolov
© Copyright 2009