11. prosince 2019
Sokolov je jedním z měst, kde strážníci pouze nepokutují za případné prohřešky, ale také pomáhají, když to lidé opravdu potřebují. Kromě už proslulého Senior expresu se na Městskou policii v Sokolově mohou obrátit také řidiči, kterým se kvůli slabé baterii nepodaří nastartovat. Což je aktuální zejména v zimním období. V Sokolově stačí vytočit číslo 156 a požádat o pomoc. Za řidičem v nouzi přijedou strážníci s pomocným startovacím zařízením.

Že je o službu poskytovanou městskou policií zájem, potvrzuje i několik telefonátů během některých dní. Podle velitele sokolovských strážníků Petra Procházky počet řidičů volajících o pomoc roste s tím, jak klesají teploty pod bod mrazu a pod nulou zůstávají více dní. Počet startování automobilů řešených městskou policí se pohyboval v období od listopadu 2018 do listopadu letošního roku kolem dvou stovek. Služba je přitom bezplatná.

Autobaterie patří v zimním období mezi nejvíce namáhané součásti vozů, v mrazivém počasí rychle ztrácejí svoji kapacitu. To se pak může projevit právě tím, že kvůli vybité baterii automobil nenastartuje. Předejít tomu lze, jako v mnoha dalších případech, účinnou prevencí. Řidič by před zimou měl zkontrolovat napětí v baterii a součástky související s baterií. Potíže mohou nastat hlavně v době, kdy sice auto jezdí pravidelně, ale pouze na krátké vzdálenosti. Takový provoz znamená, že se baterie nestačí za jízdy pomocí alternátoru dobít a neustálým startováním se postupně vybíjí.

(mel)
Programování a grafika Softart s.r.o., Sokolov
© Copyright 2009