12. února 2020
Strážníci Městské policie Sokolov mají měsíc co měsíc plné ruce práce s řešením nesprávného parkování, rušením nočního klidu nebo odchytem zatoulaných zvířat. Co například je zaměstnalo v uplynulých týdnech? Na zemi se povaloval Němec opilý jako Dán, agresivní host putoval z jídelny rovnou na záchytku a jeden bezdomovec zaměstnával strážníky skoro celý den.

Němec se v Sokolově opil tak trochu jak Dán
Vedle autobusové zastávky v ulici Jednoty si ustlal na zemi muž a kolemjdoucí na něho upozornil městskou policii. Strážníci při jeho prověřování zjistili, že se jedná o německého občana, který byl ale opilý jak Dán. Což potvrdila i provedená dechová zkouška. Hlídka ještě prověřila, zda po onom výtečníkovi nepátrá cizinecká policie a pokusila se z jeho telefonu zavolat cizincovu přítelkyni. Ta mu ovšem na pomoc nepřispěchala, protože byla mimo město. Vzhledem k tomu, že muž nebyl nebezpečný sobě ani okolí, strážníci "unaveného" cizince nechali z místa odejít.

Agresivní muž nadával kolemjdoucím a nakopl auto
Občan oznámil strážníkům, že se Jelínkovu ulicí potlouká podivný muž, který sprostě pokřikuje na kolemjdoucí. Jeho dalším vulgárním projevům zabránila až hlídka MP, která zjistila jeho totožnost a ještě odhalila, že agresivní chlapík stačil kopnutím poškodit jedno ze zaparkovaných aut. Na místo dorazila i hlídka PČR PCO, která si muže odvezla k dalšímu šetření a další hlídka PČR, která na místě provedla šetření ohledně poškození vozidla.

Z jídelny putoval v poutech rovnou na záchytku
Hostům jídelny v OD Ural znepříjemňoval oběd podnapilý muž, který se tady potácel a odmítal odejít. K odchodu ho po dobrém nepřiměla ani hlídka MP, muž se ke strážníkům choval vulgárně a na výzvu k opuštění prostoru restaurace nereagoval. Přitom se pohyboval nekoordinovaně, vrážel do zdi a po hlídce se rozmachoval rukama. Sahal i na pouzdro u pravého boku, kdy nebylo vidět, jestli v něm není zbraň. Strážníkům nezbylo než použít nacvičené chvaty, výtržníka zklidnit a nasadit mu na ruce pouta. Po zákroku putoval z Uralu rovnou na záchytku.

Případ pro strážníky? Kdepak, pro obchodní inspekci
Na strážníky se lidé někdy obracejí i v případech, které jsou kompetentní řešit zcela jiné orgány. Jistá paní zavolala MP a oznámila, že jí v městské tržnici odmítli vyměnit zboží. Strážnici se tu přesto zastavili a od stěžovatelky se dozvěděli, že na ni byl prodavač údajně sprostý. S tím ale muž zásadně nesouhlasil a zboží vyměnit nechtěl, protože prý nebylo od něho. Žena neměla účtenku a to se pak těžko prokazuje, kdo má pravdu. Strážníci ji každopádně doporučili, aby se v takovém případě obrátila na Českou obchodní inspekci.

Jediný bezdomovec dokázal MP zaměstnat skoro celý den
Aby jediný bezdomovec dokázal celý den zaměstnávat městskou policii, to se často nestává. Panu K. se to ale podařilo. Nejdříve na linku 156 ve 4:50 oznamuje recepční z nemocnice, že v zadním vchodě do lékárny sedí bezdomovec a obtěžuje lidi. Pan K. se dožadoval ošetření. Hlídka ošetření zajistila a v 5:15 si pana K. převzal zřízenec z chirurgické ambulance. V 08:46 oznamuje recepční z nemocnice, že se na centrálním registru nachází muž, který byl již ošetřen a odmítá odejít. Hlídka zjistila, že je to opět místní bezdomovec pan K. Muž byl hlídkou vykázán. Ve stejný den v 15:47 je hlídce MP Sokolov oznámeno, že v ulici Brněnská přímo pod nemocnicí sedí na zemi bezdomovec, který nepije alkohol a nikomu nic nedělá, avšak lidé se bojí, aby neumrznul. Po příjezdu na místo se ukázalo, že je to pan K. Hlídce řekl, že mu nic neschází, má čaj, kávu a nějaká paní mu donese deku.  Ve 21:35 oznamuje chirurgická ambulance, že v čekárně opět sedí bezdomovec pan K. a odmítá odejít. Hlídka převezla pana K. na noclehárnu v Nádražní ulici. Tady ho ovšem odmítli přijmout z důvodu zdravotní nezpůsobilosti (bolest kolene, jež mu neumožňovala vyjít schodiště). Lékař rozhodl, že místění v nemocnici není nutné a tak se po následném vykázání z noclehárny pan K. odebral na zastávku MHD Sokolov, kde se usadil na lavičce.

Mlha může být pro řidiče zrádná
Operátor kamerového systému městské policie si povšiml, že na křižovatce ve Spartakiádní ulici zůstalo stát auto, které přejelo obrubník. A vypadalo to na jeho poškození. Hlídka zjistila, že vozidlo má poškozený ráfek pravého předního kola. Řidič vozidla uvedl, že v mlze neviděl obrubník, přejel ho kolem a tak ráfek poškodil.  Strážníci nechali řidiče „fouknout“, výsledek byl naštěstí (pro řidiče) negativní. 

Ještě jsou mezi námi poctiví lidé
Poděkování patří všem, kteří přinesli na městskou policii nalezené předměty všeho druhu. Ve všech případech se jednalo o ženy. První přinesla tisíc korun, bankovku našla ležet vedle bankomatu. Druhá odevzdala telefon povalující se na ulici, třetí pak občanský průkaz. A poslední z nálezkyň přinesla strážníkům peněženku. V posledních dvou případech byly nálezy učiněny v OD Perla.

Hlídka překazila rvačku na zastávce
Strážníci zaregistrovali, jak se na zastávce v Rokycanově ulici perou dva muži. Když na ně zavolala, jeden ze rváčů se dal okamžitě na útěk a na místě zůstal druhý ze zápasníků. Uvedl, že si napadeného spletl s jinou osobou a že celý konflikt vyvolal on. Byl za to odměněn na místě pokutou. Druhého muže se už najít nepodařilo.
(mel)

Programování a grafika Softart s.r.o., Sokolov
© Copyright 2009