20. března 2020
V Karlových Varech zahájilo činnost odběrové místo, kde se provádějí ve spolupráci zdravotníků Karlovarská krajská nemocnice a HZS Karlovarského kraje, testy na nákazu koronavirem.

K nástupu na testování budou vyzývat občany pracovníci Krajské hygienické stanice Karlovarského kraje. Test neprovedou zdravotníci nikomu dalšímu, kdo nebude zanesen do databáze hygieniků.Do areálu bude přijíždějící vpouštět příslušník policie.

Lidé, které hygienici určí k testování, s sebou musí mít osobní doklad ke zjištění totožnosti. V odběrovém místě jim bude proveden rychlotest. Pokud se prokáže nákaza koronavirem, nemocný bude znovu testován pro ověření výsledku.

Hejtman Petr Kubis vyzval:„Prosíme naše obyvatele, aby skutečně do místa zbytečně nejezdili a respektovali stanovený postup. Jinak by mohli zkomplikovat například výjezd záchranářů, ale i dopravu v centru města. Děkujeme všem za pochopení.“Další odběrová místa se chystají v Sokolově a v Chebu.

Fungovat budou ve stejném režimu, jako odběrové místo v krajském městě. Dále zůstávají v provozu dvě odběrové skupiny, které provádějí denně testy přímo v domácnostech na území regionu.

Zdroj: Informační portál Karlovarského kraje + FB profil Karlovarského kraje.


Programování a grafika Softart s.r.o., Sokolov
© Copyright 2009