28. května 2020
Dvě školní hřiště v Sokolově může od pondělí 1. června opět využívat veřejnost. Pro malé i velké sportovce se otevřou areály u základních škol Švabinského (6. ZŠ) a Křižíkova (8. ZŠ). Hřiště budou mít stejnou otvírací dobu, přístupná budou až do října. K dispozici ale letos nebude sportovní areál u Domu dětí a mládeže, který bude sloužit výhradně pro příměstské tábory.
Kdy si může veřejnost na hřištích u základních škola zasportovat? Do konce června to bude v pondělí až pátek od 16 do 20 hodin, v sobotu a v neděli pak od 14 do 20 hodin. V době letních prázdnin, tedy v červenci a v srpnu, budou hřiště přístupná denně od 14 do 20 hodin. V září bude provozní doba stejná jako v červnu, v říjnu rovněž jen s tím rozdílem, že se budou hřiště zavírat už v 19 hodin. O zajištění pořádku na školních hřištích zpřístupněných pro veřejnost se postarají správci Městské policie Sokolov.
O otevření některých školních hřišť veřejnosti rozhodlo vedení města už před několika roky pro velký zájem lidí o sportování. V případě obou škol se jedná o hřiště, která prošla celkovou rekonstrukcí. Aby si město svůj majetek ohlídalo, starají se o ně správci.
(mel)
Programování a grafika Softart s.r.o., Sokolov
© Copyright 2009