16. června 2020

Jak umožnit asistentům prevence kriminality zvládnout více práce, když jsou jejich rajóny poměrně rozsáhlé, a pěší obchůzky tak zaberou dost času? Od jara do podzimu to lze vyřešit tím, že kromě pěších pochůzek po městě usednou rovněž na kola. A nejsou to kola obyčejná, nýbrž elektrokola. Městská policie Sokolov pořídila pro „ápékáčka“ hned dva takovéto bicykly.

Že je používání jízdních kol při výkony služby efektivní, to už mají prověřeno i strážníci, kteří mají k dispozici čtyři „obyčejná“ kola. Proto se město rozhodlo ke čtyřem standardním kolům pořídit dvě další pro asistenty prevence kriminality. Volba však padla na výkonnější elektrokola. Každý z bicyklů Rock Machine přišel na necelých 40 000 korun. Elektrokola pro asistenty byla koupena díky dotacím v rámci projektu Zapojování osob ze sociálně vyloučených lokalit do práce bezpečnostních složek v Sokolově. Asistenti prevence kriminality je využijí při své činnosti především v sociálně vyloučených lokalitách v katastrálním území města Sokolov.

Ještě před pořízením elektrokol pro asistenty prevence kriminality už městská policie nasadila do služby jeden dopravní prostředek „dopovaný“ elektřinou. Je to hybridní automobil Toyota CHR, za nějž město zaplatilo kolem 580 000 korun. Součástí pořizovací ceny byla i plná výbava, včetně majáků a kamer. Auto je ekologické a šetrné k životnímu prostředí. Spotřeba se pohybuje kolem pěti litrů benzinu na 100 kilometrů. Elektrobaterie se dobíjí při jízdě.

(mel, mp)
Programování a grafika Softart s.r.o., Sokolov
© Copyright 2009