22. června 2020
Bylo toho poměrně dost a přibylo netradičních zásahů souvisejících se zvířenou.

Koně, kuny, včely… Strážníci pomáhali fauně
Tolik zásahů, kdy strážníci řeší události v souvislosti se zvířenou všeho druhu, jsme tady snad ještě neměli. Od hmyzu přes ptactvo a kopytníky konče…
Mladá kuna se zatoulala do centra města na náměstí Budovatelů. Tady si ji povšiml pozorný občan a zalarmoval městskou policii. Strážníci kunu prověřili a zjistili, že je sice poněkud vyděšená, ale nemá žádné zranění. A zmizela ve křoví. Když se potom na náměstí objevila podruhé, už měla smůlu. Hlídka ji zadržela, naložila do auta a odvezla tam, kam patří. Tedy do lesa.

Pracovnice muzea Sokolov telefonicky oznámila na městskou policii, že na nádvoří zámku je ježek, který je pravděpodobně zraněný. Hlídka MP Sokolov zjistila, že se ježek do zámku opravdu vypravil, na nádvoří se mu to asi příliš nezamlouvalo a nějak zapomněl, kudy přišel. Viditelné zranění neměl a strážníci jeho stav konzultovali se Záchranou stanici živočichů Drosera Bublava. Výsledkem akce bylo vypuštění ježka do lesa.

Do budovy jedné ze sokolovských pojišťoven vlétly, nejspíše omylem, dvě vlaštovky. Že by chtěly uzavřít nějakou pojistku, je totiž nepravděpodobné. Narušitele nahlásila městské policii zaměstnankyně pojišťovny a strážníci se vydali k odchytu. Malé opeřence polapili do rybářského podběráku a vypustili na svobodu.

Tři malá a dosti zubožená koťátka našly děti v Nádražní ulici. Jejich tatínek udělal to nejlepší, co mohl. Zavolal strážníkům a ti se o mňoukající mrňata postarali. Vzhledem k jejich špatnému zdravotnímu stavu putovali kočičáci do útulku ke „kočičí mámě“ paní Křehlíkové ze spolku Láskou ke kočkám, kde o ně bylo náležitě postaráno.

Stádo šesti koní se vydalo na procházku po Březové, když je nejspíše pobyt ve vyhrazené ohradě už přestal bavit. Na místo vyjeli sokolovští strážníci, kteří mají Březovou na starost. Koně odchytili a odvedli na nedaleký statek do ohrady u Kamenského potoka, ze kterého utekli. Přivolaná majitelka si pak ohradu zajistila. Událost se šťastně obešla bez újmy na zdraví jak lidí, tak i koní, a bez škod na majetku.

Včelí roj se usadil na stromě v Heyrovského ulici a stal se tak potencionálním rizikem pro kolemjdoucí. Strážníci místo ohraničili páskou a střežili až do příjezdu hasičů a včelařské pohotovosti. Odborníkům se nakonec podařilo roj přemístit ze stromu do přepravního boxu a putoval zpět do úlu. Pokud víme, obešlo se to bez žihadel…

Po pikniku zůstal pod mostem binec
Taška a papírová krabice s odpadky zůstaly pod mostem u řeky nedaleko „Přístavu“ po pikniku, který si tady uspořádali obyvatelé nedaleké ulice. Po organizátorech oslavy strážníci pátrali a v Nádražní ulici se jim dostalo slibu, že místní odpadky uklidí. Jenomže skutek utek a nic se nedělo. Nezbylo nic jiného, než aby hlídka do Nádražní vyjela znovu a několik osob, které se oslavy účastnili, vyzvala k úklidu. To se teprve za dohledu strážníků stalo.

Ryby nechytali, koukali se do vody
V Husových sadech u rybníčku sedí dva muži a zřejmě loví ryby, oznámila volající žena na linku MP 156. Vzhledem k tomu, že tam rybolov není povolen, vyrazila na místo hlídka městské policie. Dva muži na břehu opravdu seděli, ale náčiní potřebné k rybolovu u sebe neměli. Jedině, že by se snad pokusili ryby chytat do rukou. A že prý tady jen sedí… Zásah strážníků tedy nebyl v tomto případě nutný.

Špatné místo na opékání klobás
Nepříliš vhodné místo na opékání klobás si vybrali dva sokolovští muži bez domova. Táboráček si chtěli oba pánové rozdělat v Alšově ulici poblíž restaurace Dukla. Je tedy pochopitelné, že si na ně lidé z okolních domů stěžovali. Hlídka městské policie táborníky poučila a nařídila jim, aby uhasili oheň a vykázala z místa.
Ostatně s výběrem místa pro venkovní posedávání to příliš nezvládla ani skupina, která si židličky a lavičku přinesla k pomníku válečných zajatců v Heyrovského ulici. Strážníci proto po příjezdu na místo po kontrole totožnosti nechali přítomné místo uklidit, odstranit nábytek a z pietního místa je vykázali.

Řidiči se o své automobily asi nebáli
Odstavené vozidlo s nastartovaným motorem objevili strážníci při hlídkové činnosti v ulici K. H. Borovského. Stačilo by do něj sednout a odjet. Až zhruba po čtvrt hodině se objevil majitel vozu a nebyl schopen vysvětlit, proč tady auto nechal stát. Současně s majitelem na místo dorazila i hlídka Policie ČR, která si případ převzala.
Odstavené a nezajištěné vozidlo stálo také na louce u křižovatky pod čerpací stanicí ONO. V trávě zaparkovaný vůz měl stažená okénka. S pomocí Policie ČR zjistili strážníci majitele automobilu a vyrozuměli ho, aby si dal věci do pořádku a z louky odjel.
(mel)
Programování a grafika Softart s.r.o., Sokolov
© Copyright 2009