12. dubna 2021

Před nepřízní počasí ochrání lidi přicházející do velkokapacitního očkovacího dva stany, které před vchodem postavili hasiči ve spolupráci se sokolovskou městskou policií. Očkovací centrum bylo v klášterním kostele otevřeno od 15. března a denně může odbavit až čtyři stovky lidí. Otevřeno je od pondělí do pátku v době mezi 14 až 18 hodinou.

Původně sloužil jako provizorní ochrana stan městské policie, který ovšem nepřežil nápory větru. Hasičské stany jsou odolnější a živlům by měly odolat. Přestože se pod ně může ukrýt poměrně dost lidí, k očkování proti onemocnění covid 19 by se měli lidé dostavit podle času, na který jsou do centra pozvaní. S jejich odbavováním teď budou pomáhat i dvě pracovnice zajišťující provoz sokolovského Senior expresu. V očkovacím centru v klášteře jsou k dispozici čtyři očkovací stanoviště i zázemí pro čekání po provedení vakcinace. Parkování v místě je bezplatné. 

Pokud jde o odběrová místa, provoz ukončilo odběrové místo u koupaliště Michal. K dispozici má teď veřejnost v Sokolově tři místa. A to v lékařském domě Tilia, v kině Alfa a naproti Komerční bance.

(mel)