18. června 2021

Po dlouhé době omezení a online kontaktech se mohli členové sokolovského studentského zastupitelstva konečně setkat „naživo“. A hned došlo na loučení, protože podivný školní rok je u konce. V září se sice mladí zastupitelé znovu sejdou, ale už bez pěti současných členů, kteří své působení skončili a budou vystřídání novými.

Při poslední schůzce v končícím školním roce členové studentského „zastupka“ hodnotili uplynulé období a také posuzovali tři návrhy na logo zastupitelstva. Definitivní rozhodnutí, který z nich budou používat, padne ovšem až na podzim. Zabývali se i plánem práce a akcemi, které je od září čekají. Mezi prvními bude například adaptační kurz, volby nových orgánů zastupitelstva a v říjnu by snad mohlo dojít na návštěvu jednání „dospěláckého“ městského zastupitelstva.

Více než dvě desítky mladých lidí, členů studentského zastupitelstva, se již několik let schází v rámci projektu Městské policie Sokolov. Studentské zastupitelstvo je sdružení, jehož společným cílem je všestranná podpora vzdělávací, výchovné a zájmové činnosti.

(mel)