6. srpna 2021
Sokolov byl dalším městem v regionu, kde mobilní tým očkoval lidi bez přístřeší. Jako místo pro aplikaci vakcín byl zvolen areál nízkoprahového denního centra v Nádražní ulici, kde očkovacímu týmu pomáhali při práci také strážníci městské policie. Očkování bylo nabídnuto všem bezdomovcům, o kterých má městská policie přehled. Zájem projevily přes dvě desítky lidí bez přístřeší a k očkování z nich nakonec přišla více než polovina.
Očkování se už uskutečnilo v Karlových Varech, Ostrově, Chebu a v Aši. „Dohodli jsme se, že starostové zajistí shromáždění lidí bez domova na jednom místě, kde bude přítomen mobilní očkovací tým,“ uvedl hejtman Petr Kulhánek, jenž oslovil i sokolovskou starostku Renatu Oulehlovou.
Mobilní očkovací tým garantuje personálně Karlovarská krajská nemocnice, technické zabezpečení má na starost Hasičský záchranný sbor Karlovarského kraje. „Lidi bez přístřeší očkujeme vakcínou Janssen, v případě kdy se podává jen jedna dávka. Zatím máme připraveno 100 dávek,“  podotkla MUDr. Dagmar Uhlíková. Na zajištění vakcinace osob bez přístřeší se podílí i městská policie, a to především kvůli ověření totožnosti očkovaných.
„Skvělá spolupráce starostů, zdravotníků, hasičů a policistů i strážníků na zorganizování mobilního očkování nejenže pomůže bránit šíření viru, ale díky ní budeme moci očkovat například i další skupiny obyvatel. Se starosty jsme se dohodli na tom, že pokud dají v obcích dohromady  kolem 20 občanů, tým přijede v určený čas a termín a zájemce naočkuje,“ doplnil hejtman.
(pav, mel)