15. října 2021

V Sokolově přibude pět kamerových bodů. Po jejich montáži budou strážníci disponovat více než stovkou monitorovacích míst.

Schválením smlouvy se sdružením vlastníků bytů ve věžáku nedaleko obchodního domu Tesco v Sokolově začala další etapa rozšiřování městského kamerového systému. Dění okolo nákupního centra ohlídají hned dvě kamery.

„Jedna bude na zmiňovaném věžáku a bude monitorovat dění na parkovišti. Druhou umístíme na lampu veřejného osvětlení. Ohlídá vjezd na parkoviště,“ uvedl Petr Kubis, velitel sokolovské městské policie. 

Dalšími třemi kamerami chce posílit dohled nad pěší zónou ve Vítězné ulici. Po jejich montáži se počet kamerových bodů v Sokolově přehoupne přes stovku.

„Aktuálně máme 97 kamerových bodů. Vedle pěti sokolovských škol monitorují dění na šesti parkovištích ve městě,“ konstatoval velitel. Zajímavostí je, že záběry z kamer na parkovištích jsou k dispozici on-line na webových stránkách města.

Důvodem pro rozšíření kamerového systému je podle Kubise bezpečnostní situace ve městě. „Dlouhodobě se potýkáme s problematikou bezdomovců. Ve městě jich je nyní takříkajíc aktivních 43,“ uvedl velitel. Jejich počet neubývá, spíš naopak. „V ulicích máme i cizince. Slováky, Rumuny, mezi bezdomovci byl i Maročan,“ doplnil velitel sokolovských strážníků.

(zdroj MfD)