26. října 2021

Služba strážníků není jednoduchá a poděkování od lidí se moc často nedočkají. Spíše čelí nadávkám a někdy i fyzickému napadání. Jejich práce pro obyvatele města je přitom nezpochybnitelná. Každoročně jsou to stovky výjezdů po volání lidí v tísni, pomáhají řidičům se startováním aut, věnují se odchytu či záchraně zvířat a tak dále. Uznání jejich práce, jaké jsme obdrželi a publikujeme, je však stále jako toho šafránu. 

Petr Beneš, Sokolov: „Chtěl bych touto cestou ještě jednou poděkovat strážníkům MP, kteří zasáhli velice rychle a profesionálně 20. října pozdě odpoledne na zavolání kvůli občanům bez domova (klasika u tržnice). Neměli to pánové od městské policie lehké, nějakou tu ránu a urážku utrpěli, ale pořádek byl zjednán. Jako rodák sleduji vývoj tohoto města, a není mi jedno, jak to tu vypadá a kdo tu parazituje na slušných občanech a rodácích. Přeji všem strážníkům hodně zdaru, hodně pevných nervů a vytrvalosti, obávám se, že bude jen hůř. Přes poměrně svázané ruce MP se jim daří v rámci možností pracovat skvěle. Pánové a dámy, smekám, a ještě jednou děkuji.

Zdeněk Matoušek, VPŠ a SPŠ MV, odbor středního policejního vzdělávání Sokolov: Dobrý den, chtěl bych vyzdvihnout práci vašich strážníků, kteří měli službu dne 20. října 2021 v odpoledních hodinách. Byl jsem svědkem události v nemocnici v Sokolově kolem 17:30, kde tito strážníci museli snášet nadávky a urážení od agresivní a podnapilé osoby, kterou vedli na ošetření. Tito strážníci se chovali nadstandardně a velice slušně i přesto, že se k nim tato osoba chovala hrubě a vulgárně. Tímto bych chtěl strážníkům poděkovat alespoň touto cestou, jména neznám, ale zcela jistě zjistíte, kdo to byl, a můj dík vyřídíte.

(red)