11. května 2022
Městská policie využívá zaměstnance z VPP od loňského roku. Šest z nich, kteří jsou zařazení do pracovní pozice uklízeč na Městské policii Sokolov, mělo plné ruce práce po dva dny. Pomohli jim ještě dva pracovníci z veřejné služby. Nepořádku bylo tolik, že jím postupně naplnili celkem tři velké kontejnery přistavené společností SOTES. Složení odpadu bylo tradičně poměrně pestré a samozřejmě nemohly chybět staré pneumatiky.
Kdy bude černým skládkám na Jižním lomu konec? To se dá snad odhadnout alespoň v případě pozemku s garážemi. Podstatná část záměru, a to odstranit opuštěné a zchátralé garáže, je splněna. Zmizelo více než na 130 garáží, které město vykoupilo. A plánuje, že by na uvolněném území vznikl revitalizovaný prostor podobný tomu, jaký je za Krejcarovou lávkou.
Výkup starých garáží na Jižním lomu definitivně skončí k 30. červnu letošního roku. Město vykupuje v této lokalitě pozemky včetně garáží už od konce roku 2017 a většinu jich získalo. Pro odkup pozemků s garážemi je stanovena pevná (nepřekročitelná) kupní cena 10 000 Kč. 
(mel)