12. srpna 2022

Městská policie Sokolov plní řadu úkolů týkajících se nejenom bezpečnosti a pořádku ve městě, ale i souvisejících s prevencí. Přitom se dlouhodobě potýká s nedostatkem strážníků. V současnosti do plného početního stavu chybějí tři. Při jejich hledání teď MP využije i nový videospot, který představuje její práci a vznikal několik týdnů.

Máte jako mi rádi Sokolov? Není vám lhostejné, co se děje v ulicích města? Nebojíte se nebezpečných situací? „Staňte se jedním z nás, staňte se strážníkem nebo strážnicí Městské policie Sokolov. Děkuji mému kolegovi, který natočil film o městské policii, abychom vám přiblížili, proč každý den oblékáme uniformu a i přes občasné urážky a degradaci naší práce, pracujeme pro své město. Práce je to náročná a mnohdy opravdu nebezpečná. Mrzí nás, když se nedaří věci řešit tak, jak bychom si představovali, kdy v mnoha případech je to díky nedostatečné legislativě. Ale pak přijdou chvíle, kdy naopak někomu pomůžete nebo vyřešíte dlouhotrvající problémy a řeknete si, že to zato prostě stojí. Svých lidí si vážím a děkuji jim za to, že pro jiné často nasazují svůj život a zdraví a chtějí, aby se v našem městě žilo lépe,“ uvedl velitel strážníků Petr Kubis.

Pokud vážně uvažujete o práci strážníka nebo strážnice, můžete kontaktovat Městskou policii Sokolov telefonicky na 725 714 701 nebo elektronicky pavla.tesarova@mp-sokolov.cz

Videospot si můžete prohlédnout zde http://bit.ly/3pcN5wD