17. srpna 2022

Dva lidské životy zachránili strážníci městské policie v úterý 16. srpna. Nejdříve denní směna ve složení Petra Bartošová a David Čaban přispěchala na pomoc ženě, která doma upadla hlavou na topení a krvácela. Naštěstí ještě zmáčkla „tísňové tlačítko“. Následující směna Michal Nyč a Jakub Ivanič potom zabránila další ženě ve skoku z mostu do řeky.

Volání prostřednictvím „tísňového tlačítka“ zaznamenala městská policie na pultu centralizované ochrany krátce po sedmé hodině ráno. „Hlídka okamžitě vyrazila na místo a klíčem otevřela byt, kde našla ležet zakrvácenou ženu. Řekla, že upadla hlavou na topení. Strážníci jí ihned poskytli první pomoc a přivolaná záchranná služba transportovala ženu do nemocnice.

Projekt Pomoc v tísni realizuje Městská policie Sokolov od roku 2014. Zajišťuje rychlou pomoc osaměle žijícím lidem se zdravotními problémy, kvůli nimž se mohou dostat do ohrožení života či zdraví. Nyní má tísňové tlačítko bezplatně 26 občanů. Žádost o zařazení do projektu přijímá městská policie, o přidělení rozhoduje komise na doporučení praktického lékaře. „Díky této naší aktivitě se již několikrát podařilo zachránit lidský život a zajistit včas převoz k lékařskému ošetření. Tlačítko má člověk na ruce a v případě ohrožení ho pouze zmáčkne,“ uvedl velitel městské policie Petr Kubis.

Dramatický zásah má za sebou také noční směna. Strážníci při hlídkové činnosti projížděli ulicí Jednoty a krátce před dvaadvacátou hodinou se ocitli na mostě přes řeku Ohři. Jejich pozornosti neušla žena, která přelézala zábradlí na mostě a její úmysl byl více než zřejmý. Chovala se zmateně a zdálo se, že rovnou skočí do řeky. „Strážníci okamžitě zareagovali, vystoupili z vozidla a třiadvacetiletou ženu strhli zpět na chodník. Ta přitom stále křičela, že chce skočit, aby jí pustili. Strážníci přivolali záchrannou službu, která ženu transportovala do nemocnice v Ostrově.,“ popsal zásah Petr Kubis. Velitel sokolovských strážníků oba své podřízené za profesionální a rychlý zákrok ocení.

(mel)