12. října 2023
VE ČTVRTEK 12. 10. 2023 SE V MĚSTSKÉM DOMĚ KULTURY V SOKOLOVĚ KONALA AKCE S NÁZVEM "CYBERSHOW"
Dopolední interaktivní přednáška byla určena žákům devátých tříd, na odpolední byli zváni učitelé a laická veřejnost.
Cybershow byla realizována ve spolupráci Městské policie Sokolov, Města Sokolov, Studentského zastupitelstva Sokolov a projektu INTERNETEM BEZPEČNĚ, který se již od roku 2015 specializuje na realizaci vzdělávacích akcí zaměřených na kybernetickou bezpečnost veřejnosti. Projekt finančně podpořil Karlovarský kraj www.kr-karlovarsky.cz.
Cílem této vzdělávací akce je naučit děti a dospělé bezpečnému chování v online světě, poznat rizika a hrozby na internetu a předcházet tak nebezpečí, která zde hrozí.
A co je vlastně Cybershow? Žádné suché teoretické vysvětlování pojmů, jakými jsou například keylogger, ransomware, malware a troubleshooting, ale skutečná show plná názorných ukázek a hackování v reálném čase, přímo před očima účastníků akce. Proč jsou nebezpečné volné wi-fi sítě? Jak dobře ochránit Vaši síť? Kolik práce dá hackerovi proniknout do Vašeho routeru, počítače či mobilního telefonu? Proč antivirus nemusí stačit? Proč a jak by někdo kradl Vaši identitu? To vše vysvětlili a také předvedli přední odborníci v oblasti kybernetiky – hacker Otakar Klepš a specialista na internetové bezpečí Roman Kohout.