Poradna

Děkujeme vám za zájem o věci veřejné v našem městě. Vaším dotazem nebo připomínkou se bude neprodleně zabývat příslušný pracovník městské policie, městského úřadu nebo volené samosprávy a o výsledku vás budeme v této sekci informovat. Doporučujeme vám proto se nejdříve podívat, zda podobný podnět jako váš, již nebyl řešen s někým jiným.

Pro zaslání dotazu použijte následující formulář:

Pozor! Tento portál nenahrazuje tísňové linky 112, 150, 155, 156, 158. V případě akutního problému neváhejte a telefonicky kontaktujte příslušnou složku IZS.
Jméno a příjmení E-mail
Předmět dotazu
Dotaz
 
  Provozovatel si vyhrazuje právo jestli dotaz zveřějní nebo odpoví pouze na email.

Poradna

22. února 2013 | Radek Szkandera
hlidane parkoviště
Dobry večer. Chci se zeptat jestli jsou v Sokolově hlidana parkoviště a kde. Potřebuji 13.3.2013 odjet z autobusoveho nadraži a vratim se 17.3.2013. Sice mam jen felici,ale i tak bych nerad aby došlo k poškozeni vozidla.Raději preferuji monitorovane parkoviště kamerovymi systemy. Děkuji za odpověd Szkandera
Dobrý den, parkoviště s kamerovým systémem je právě před budovou vlakového nádraží, parkoviště v ul. Slovenská (Brána borců), parkoviště U kláštera v ul. Chebská. Do 17. 3. 2013 by mělo být otevřené nové hlídané parkoviště na bývalém heliportu za 3. ZŠ v Sokolově a před zimním stadionem. S pozdravem,
Dne: 26. 2. 2013 Mgr. Petr Kubis
Starosta města Sokolov
24. ledna 2013 | josef horník
překvapení
PANE VELITELI.

UČÍM SE PRACOVAT S POČÍTAČEM A NÁHODOU JSEM SE DOSTAL NA "PORADNU". PŘEKVAPILO MNE, ŽE MŮJ EMAIL A VAŠE ODPOVĚĎ BYLA POUŽITA ZŘEJMĚ JAKO UKÁZKA ZÁJMU O SPOLUPRÁCI MĚSTA A JEHO SLOŽEK S OBČANY. JISTĚ MÁTE VÍCE PODNĚTŮ, JEJICH VÝČET JE ASI NEDOSTUPNÝ, I KDYŽ TEN BY UKÁZAL SKUTEČNÝ STAV "PODNĚT"x"ŘEŠENÍ". PRO NEZASVĚCENÉHO ČTENÁŘE JE "zájem o spolupráci s občany" POUZE POTĚMKINOVO VESNICÍ. VE SKUTEČNOSTI ŠLO O NAPROSTOU NEČINNOST, PROTOŽE NA NÁPIS JSEM TELEFONICKY UPOZORNIL JIŽ KONCEM PROSINCE/2x/. 7.LEDNA TAM VÝZDOBA JEŠTĚ BYLA NEPORUŠENA. INFORMOVAL JSEM PROTO EMAILEM STAROSTU A SENÁTORA BERKU A EMAILEM POŽÁDAL JEDNATELE SOTESu O ZAMAZÁNÍ. DEN NATO BYLO VŠE V POŘÁDKU A NÁPIS KONEČNĚ ZMIZEL. LITUJI, ŽE JSEM SE CELOU VĚCÍ ZABÝVAL A PŘÍŠTĚ BUDU ASI NETEČNÝ. VÍM, ŽE VAŠI PŘÍSLUŠNÍCI MAJÍ VELMI OBTÍŽNOU PRÁCI A KDYKOLIV BYCH JIM BYL NÁPOMOCEN. POZNÁNÍ O TOM, JAK TO CHODÍ A JAK SE INFORMUJE VEŘEJNOST MNE UTVRZUJE V BEZNADĚJI. horník
Dobrý den, opravdu mne mrzí, že to vnímáte tímto způsobem. Celá věc je trochu jinak, neboť Váš e-mail napsaný starostovi, opět doputoval ke mě. Přál bych Vám vidět, jaký zde byl kvůli nečinnosti vyrvál. Upozorňuji, že městská policie udělala vše, co měla. Ihned informovala příslušné odbory a SOTES s žádostí o okamžité odstranění. Strážníci nemohou odstranit nápis. Policie ČR ve věci taktéž ihned započala šetření, kdy lze logicky předpokládat, že se velmi těžce bude zjišťovat pachatel. Tento portál byl zřízen, aby občané mohli upozornit na nedostatky a bezpečnostní problémy, které není potřeba řešit akutně. Lidé, jako Vy, kterým není své okolí lhostejné, by měli být příkladem pro ostatní. O to smutnější je fakt, když jejich snaha a zájem věci řešit, není vyslyšena. Pokud systém správně nezafungoval jako ve Vašem případě, nezbývá mi, než se Vám upřímně omluvit s přáním, že Vaše následné zkušenosti budou už jen pozitivní. Pokud budete mít zájem, rád s Vámi celou věc projednám i osobně. S úctou,
Dne: 24. 1. 2013 Mgr. Petr Kubis
Starosta města Sokolov
7. ledna 2013 | Anonym
noční klid v ulici Hornická
Dobrý den,

ráda bych vysvětlení jak je možné, že každý rok v letním období je možné, aby občané romské národnosti rušili noční klid hlučnou hudbou, křikem apod.??? Zaráží mně to i proto, že u hřbitova je přímo Městská policie!!! Působí to ne mě, že policie má buď strach nebo je v tom něco jiného? A prosím, nechci se dočíst, že o tom ni nevíte.

V ulici hornická a okolí je už pěknou řádku let nehezké bydlení.

Děkuji
Dobrý den. K Vašemu dotazu Vám sděluji následující. V ulici Hornická sídlí Policie České republiky - obvodní oddělení, nikoliv Městská policie. K rušení nočního klidu zde dochází zejména v letních měsících a toto opakovaně řešíme na základě oznámení občanů nebo i na základě vlastního zjištění. Policie samozřejmě nemá strach tyto události řešit, proto vás žádám při dalším zjištění rušení nočního klidu neváhejte se na nás obrátit a tuto skutečnost oznámit. Již jednou a to v loňském roce jsme v této oblasti iniciovali setkání s rómy a tuto problematiku jsme se jim snažili vysvětlit. Pokud se toto bude nadále opakovat, uvedené jednání budeme opět iniciovat. Bohužel policie na tomto místě nemůže stát po celou noc, neboť hlídek na noční směnu není mnoho a Sokolov je rozlehlé město, proto ještě jednou na Vás jako anonymního tazatele apeluji v případě zjištění rušení nočního klidu toto oznámit nejlépe na dozorčí službu zdejšího oddělení a to č. 974 376 600, 601. S pozdravem npor. Strnad - vedoucí oddělení.
Dne: 25. 3. 2013 npor. Tomáš Strnad
vedoucí Obvodního oddělení Policie ČR Sokolov
1. ledna 2013 | josef horník
zájem o spolupráci s občany
má město zájem o spolupráci s občany? nahlásil jsem nevhodné nástřiky na cyklostezce na areálu zdraví severně tunelu pod r6 /cca 70 m/. i dnes 1.1.13 bylo možné se potěšit hákovým křížem a rasistickým nápisem na dosti frekventované části cyklostezky. kdy to bude odstraněno, jsem asi jediný komu to vadí, jak to řeší česká policie, které to údajně bylo předáno, je vůbec vhodné informovat o takovýchto nevhodnostech nebo to je projev svobody v našem státě, rád bych dostal odpověď, neměl jsem sém sehnat gumoasfalt a začernit to? měl jsem obavy, aby to nebylo zatajování přestupku či trestného činu /pletlo se mi to s tykadly které nebyly tak zlým symbolem jako hákový kříž a co z toho vzniklo/ děkuji
Dobrý den. Děkuji za Vaše oznámení. Celá věc byla předána Policii ČR k dalšímu šetření. Dnešního dne (2. 1. 2013) byl o znečištění informovám pracovník Odboru rozvoje města MÚ Sokolov, který přislíbil urychlené vyčištění hanlivých nápisů a symbolů. S pozdravem,
Dne: 2. 1. 2013 Mgr. Petr Kubis
Starosta města Sokolov
21. září 2012 | Milan
bezdomovci a opilci na michalu
Dobrý den, každé ráno chodím do školky kolem bývalé prodejny zeleniny "Agro" vedle restaurace dukla. Začali tam pospávat bezdomovci, přes den se jich tam schází více, popíjejí, povalují se tam, několikrát mě vyzvali zda nemám cigaretu, drobné atd. Nešlo by stím něco udělat ? chodí tam plno lidí a myslím že nejsem sám komu to vadí.
Děkuji Milan
Dobrý den.

Městská policie Sokolov provádí několikrát denně kontroly okolí restaurace Dukla a osoby, které narušují veřejný pořádek z místa vykazuje. Takovýchto lokalit je však ve městě více, a není v našich silách být u Dukly neustále. V případě, že budete opět svědkem Vámi popisovaného jednání, zatelefonujte prosím na bezplatnou linku 800 156 800 a na místo neprodleně vyrazí hlídka městské policie.

Děkujeme za spolupráci a přejeme hezký den.

Bc. Jiří Novák

Zástupce velitele MP Sokolov
Dne: 24. 9. 2012 Pavla Tesařová
asistentka velitele MP
10. září 2012 | Veronika Žejdlová
Injekční stříkačka
Dobrý den,
dnes 10.9.2012 při cestě domů našla moje pětiletá dcerka u odpadkového koše (na Starém náměstí, vedle kostela sv. Jakuba u cyklostezky) použitou injekční stříkačku (inzulínku). Tu jsme ovšem bezmyšlenkovitě vzali a vyhodili ji do koše. Dcera je rozumná a stříkačku mi hned dala a nepíchla se. Bohužel už jsem nepátrala, jestli se tam nachází více stříkaček. Nechci plašit ani panikařit, ale chodíme tam denně a myslím, že by bylo vhodné, aby se tam příslušní lidé poohlédli a místo zkontrolovali. Přeci jen se tam motá dost malých dětí.
Děkuji s pozdravem V. Žejdlová
Dobrý den, děkuji Vám za Vaše upozornění. Místo nechám důkladně prohlédnout. Budeme zde provádět i častější kontroly. S pozdravem,
Dne: 11. 9. 2012 Mgr. Petr Kubis
Starosta města Sokolov
4. července 2012 | Antonín Kejšar
rušení nočního klidu
Chtěl bych tímto upozornit na rušení nočního klidu!Na pravém břehu řeky Ohře u areálu Bohemie si někteří spoluobčané vybudovali zřejmě letní bydlení,které každodenně zakončují zpěvem,hádkami,řvaním!
Dobrý den.

O skutečnosti, že na pravém břehu řeky Ohře v blízkosti bývalého autobusového nádraží přebývají bezdomovci víme. Provádíme každodenní kontroly této lokality, o provádění kontrol byla požádána i Policie ČR.

Je pravda, že v tomto místě dochází k občasnému rušení nočního klidu, domníváme se ale, že je to menší zlo, než když se bezdomovci pohybovali v centru města, v parcích a přespávali ve vchodech bytových domů.

V případě, že bude docházet k jakémukoli protiprávnímu jednání, volejte bezplatnou telefonní linku městské policie 800 156 800, v době mezi 23:00 - 7:00 hod. a o víkendech pak tel. číslo 974 376 600 (OO PČR Sokolov - město).

S pozdravem
Bc. Jiří Novák, zástupce velitele MP Sokolov
Dne: 13. 7. 2012 Pavla Tesařová
asistentka velitele MP
27. června 2012 | Marcela Dušková
Názor
Dobrý den pane Kubis,

chtěla jsem Vám spíše než položit dotaz, poslat svůj názor na práci MP v Sokolově a to i jako reakci na některé nepozitivní výroky v této poradně ohledně bezpečnosti města. Jelikož jsem si všimla také ankety týkající se asistentů, rozhodla jsem se Vám k tomtuto napsat svůj názor.
Myslím si, že dobrá práce MP je vidět stále více a jsem osobně ráda, že jste zřídili romské hlídky, myslím, že je to dobrý krok. Já osobně bydlím v jedné z těchto oblast. Romkou nejsem, ale nikdy jsem neměla vážnější konflikt, musím přiznat že Vaši preventisté jsou zde hodně často vidět a s lidmi z ulice pracují, dokonce se mě jednou tázali, jestli je vše v pořádku a jestli se zde cítím bezpečně. Myslím, že to byla zrovna hlídka, která měla před týdnem rozhovor v novinách, je vidět že i některá místní média Vaše práce zajímá. Práce MP policie je stále lepší a romské hlídky to jen dokazují, tímto můžete jako MP jít příkladem ostatním městům, kde romskou problematiku musí řešit daleko pečlivěji. Ještě jednou Vám děkuji, že opravdu děláte něco co skutečně přispěje k většímu bezpečí občanů ve městě, jen tak dál. Doufám, že projetk bude i nadále pokračovat, protože přes léto je ruh v ulicích větší než kdy jindy, případně jejich působnost rozšíříte. Děkuji Vám Dušková.
Dobrý den, velice Vám děkuji za poděkování, kterých opravdu moc nedostáváme. Vaše slova přetlumočím všem zaměstnancům Městské policie Sokolov. S pozdravem,
Dne: 27. 6. 2012 Mgr. Petr Kubis
Starosta města Sokolov
24. června 2012 | Ladislav Holub
zamestnani
Dobry den chtel bych se zeptat jestly je nebo bude volne pracovni misto asistenta prevence kriminality.jsem z Habartova a mel bych veliky zajem děkuji.
Dobrý den, na pozici Asistenta prevence kriminality proběhlo řádné výběrové řízení, které bylo již uzavřeno a byli vybráni čtyři zaměstnanci městské policie, kteří jsou zařazeni na předmětnou pozici. Bohužel další volné místo již není. Děkuji za Váš zájem, s pozdravem,
Dne: 25. 6. 2012 Mgr. Petr Kubis
Starosta města Sokolov
23. června 2012 | M.Kučera
Ohrožení morální výchovy mládeže
Dobrý den,dne 22.6.20012 7,30 hod. jsem odváděl syna na vlakové nádraží.Odjížděl se školou na školní výlet do Hřeben.Narazili jsme na dva bezdomovce notně opilé kteří v prostoru nádraží a v době kdy se tam shromažďovaly děti prováděli bezostyšně orální sex .
Určitě Vám nemusím popisovat jaký šok to pro mne a hlavně pro 12-cti leté děti byl.

Žádám Vás ,zabraňte takovým to excesům,vím že je těžké uložit bezdomovci pokutu ale gumoléčba snad ještě funguje.

S pozdravem Kučera
Dobrý den, Vaš dotaz nás velmi překvapil, a to zejména z toho důvodu, že jste zvolil tuto cestu oznámení. Jak jsme již několikrát zdůrazňovali, Policie ČR ani Městská policie nemůže být v každé ulici 24 hodin. Předpokládáme, že občanům města není bezpečnostní situace v Sokolově lhostejná, a proto pokud zjistí takto závažnou věc, ihned zavolají na tísňové linky Policie ČR nabo Městské policie (158, 800156800). Opakovaně žádáme občany, aby oznamovali tyto věci i anonymně. Tento portál slouží k předávání informací, které není potřeba řešit neodkladně. Vámi popisované jednání považujeme za velmi závažné jednání, které má jednoznačně znaky trestného činu, a to i z důvodu, že byly na místě děti. V případě okamžitého oznámení, by byly osoby předvedeny na Policii ČR, kde by byla celá věc dále řešena. Na oblast vlakového nádraží se více zaměříme. Děkuji za upozornění,
Dne: 25. 6. 2012 Mgr. Petr Kubis
Starosta města Sokolov
22. června 2012 | P.Soural
Sokolov-bezpečné město
Dobrý den,
jak bezpečné je vlastně naše město,jeli nutné cvičit seniory v sebeobraně?Obzvláště u lidí vyššího věku je to zajisté účinné proti kterému- koli agresorovi.Bezpečné město je takové, kde se múžete procházet v kteroukoli denní i noční hodinu bez obav o svůj život nebo zdraví.
Dobrý den, filosofie projektu Bezpečné město je postavena na předcházení jednání, která by mohla být jakoukoliv bezpečnostní újmou pro občana města. V sebebezpečnějším městě občas dojde k situaci, kdy může být napaden senior. Pro nás je důležité, aby byli naši senioři na takové nebezpečí připraveni. Kurzy sebeobrany jsou koncipovány tak, že se zde naši "dědové a babičky" hlavně protáhnou, popovídají si, vymění si zkušenosti a naučí se základní postupy, jak reagovat v situaci, když se dostanou do ohrožení. S pozdravem,
Dne: 25. 6. 2012 Mgr. Petr Kubis
Starosta města Sokolov
23. května 2012 | Jana Matějková
Vandalismus 2.
Dobrý den.Bydlím v ul.S´vabinského¨,neustále nejen o víkendu se zde ve večerních hodinách schromaždují různá individua která nedbají nočního klidu.Pořvávaji,mají v autech puštěnou hudbu,dělají nepořádek na chodnících.Hlídky zde projížději hlavně o víkendech.Také na Areálu zdraví v altáncich se scházeji mladí, a posílení alkoholem ničí lavičky,odpadkové koše,dělají nepořádek.Městskou policii zde vídám nejčastěji za hezkého počasí jak pokutují pejskaře.Naše město mám ráda...sami uklízíme igelitky plné odpadků které pozbírame např.na Areálu zdraví,házíme vytahaný "bordel"z popelnic zpátky do popelnic,po svých psech výkali poctivě házíme do koše,také ne jednou jsme čistili Lobský potok.Proto se nezlobte že moje důvěra v městkou policii je mizivá.
Dobrý den, paní Matějková. Děkuji za Váš poznatek k narušování veřejného pořádku. Městská policie byla zřízena, aby zejména řešila místní záležitosti veřejného pořádku. Bohužel zatím převládají aktivity v oblasti řešení dopravy v Sokolově. Hlídky do areálu zdraví se snažíme posílat, jak to jen časově a personálně jde. Velice by nám pomohlo, kdyby se do řešení bezpečnosti více zapojili i občané, kteří by nám i anonymně oznamovali jednotlivá porušení zákona na která bychom mohli ihned reagovat. S počtem strážníků, ktrerý má Sokolov v současné době k dispozici, nejsme schopni více obsadit všechna pro nás riziková místa z pohledu veřejného pořádku, kam jistě patří i Vámi popisované lokality. Pokusíme se seště více zaměřit na Vámi popisované problémy ve spolupráci s Policií ČR. Budeme kontaktovat Správu sportovních zařízení a firmu SOTES, aby se více věnovala úklidu areálu zdraví. Odpovědený okrskový strážník bude instruován, aby si více všímal nepořádku ve svém okrsku a adekvátně na to reagoval. Ještě jednou Vám děkuji za poznatek a také děkuji, že Vám není lhostejné, jak to v Sokolově vypadá. Pokud se situace v nejbližší době nezlepší, prosím napište nám to. S pozdravem,
Dne: 1. 6. 2012 Mgr. Petr Kubis
Starosta města Sokolov
3. dubna 2012 | Taťána Malinkovičová
Vandalismus
Dobrý den,již jsem psala starostovi města,ale do dnešního dne jsem odpověď nedostala.Proto se obracím s žádostí na Vás.Bydlím v ul.Mánesova 1652 a za naším domem je noční podnik dříve Čičibar.Problém spočívá v tom,že když se opilá mládež vrací v noci či v brzkých raních hodinách domů,prochází kolem zaparkovaných aut a stále je ničí. Poslední dobu každý víkend má několik aut ulomená zrdcátka,ukaredé disky,SPZ,promáčklé karoserie apd.Opravdu nás už nebaví každý víkend vstávat a s hrůzou čekat co zase bude zničené a stále dokola kupovat nové díly. Prosím o řešení této situace. Tento víkend po opětném řešení vandalismu,mi bylo řečeno příslušníky Policie,že mladiství chodí do podniku již opilí.Tak ať je tam nepouští vždyť se většinou jedná o 15-17 leté! Myslím,že by také stačilo,párkrát v noci v tichosti projít parkoviště příslušníky,jestli že jedou autem,tak samozřejmně nikoho neuvidí. Děkuji za řešení situace Malinovičová
Dobrý den, městská policie pracuje od pondělí do pátku v době od 07.00 hod. do 23.00 hod. V sobotu pracujeme v rámci přesčasu od 22.00 hod. do 04.00 hod. V této době se věnujeme zejména rušení nočního klidu a vandalismu. Pokud budeme mít dostatek finančních prostředků, zavedeme pravidelné noční hlídky i v pátek. Děkuji za Váš poznatek, uvedenému místu se budeme ve zvýšené míře věnovat. Navštívíme i majitele Čiči baru a opětovně jej upozorníme na zákaz podávání alkoholu mladistvým. V uvedeném podniku je instalován tísňový telefon, který od nás provozovatel dostal zdarma a jedna z věcí na kterou by měl být využit je podání zprávy na městskou policii nebo PČR, že podnik opuštějí podnapilí hosté a že hrozí nebezpečí výtržností. Váš poznatek předáme k řešení i Policii ČR. Závěrem bych Vás chtěl požádat, abyste v případě obav o svůj majetek neprodleně kontaktovala hlídky MP na telefonu 800 156 800 a nebo Policii ČR.
Dne: 3. 4. 2012 Mgr. Petr Kubis
Starosta města Sokolov
23. března 2012 | frantisek korec
neni kde parkovat
proc se neudela bud parkoviste a nebo detske hriste na ulici marie majerove vedle skolky jetam prostoru mnoho tak procse neviuzije?
Dobrý den.

O vybudování parkoviště ve Vámi uvedené lokalitě město Sokolov neuvažuje, neboť v blízkosti bylo zbudováno zcela nové rozsáhlé parkoviště u obchodního domu TESCO, které nikdy není zcela obsazeno.

Zřizování nových dětských hřišť upřednostňuje Město Sokolov na místech, kde se o ně následně konkrétní zodpovědná osoba stará. Pokud by se tedy našel někdo, kdo by byl ochoten převzít nad hřištěm "patronát", vyjde město Sokolov písemné žádosti jistě vstříc. Bližší informace podá Odbor rozvoje města Městského úřadu Sokolov.

S pozdravem

Mgr. Petr Kubis

Velitel městské policie Sokolov
Dne: 3. 4. 2012 Pavla Tesařová
asistentka velitele MP
16. března 2012 | Oldřich Palatka
parkování
Dobrý den chtěl jsem se zeptat jak je to s parkováním
v ul.Heyrovského před památníkem mimo parkoviště.
Děkuji předem za odpověd.
Dobrý den.

Uvedené místo je odstavnou plochou, kde je povoleno parkovat.

Přejeme hezký den.

Bc. Jiří Novák, zástupce velitele Městské policie Sokolov
Dne: 19. 3. 2012 Pavla Tesařová
asistentka velitele MP
11. března 2012 | Miloš Matějka
nepořádek v altáncích na areálu zdraví
Dobrý den!Často chodíme na procházky na areál zdraví.V altancích,které slouží jako útočiště setkání mladistvých je hrozný nepořádek(pet láhve,plechovky,sklo od alkoholu,střepy a prazdné papírové krabice od vína atd.)Každý víkend se to snažíme uklízet.Není lepší altánky odstranit,když neslouží svému účelu? Děkuji za odpověď.
Dobrý den.

Děkujeme za upozornění, uvedené altány v Areálu zdraví spravuje Správa sportovních zařízení Sokolov s.r o., proto jsme dnešního dne jednatele této organizace, pana Jána Pariho, na nepořádek v této lokalitě upozornili a pan jednatel přislíbil, že úklid altánů zajistí.

Strážníci MP Sokolov budou provádět namátkové kontroly Areálu zdraví a zároveň jsme o provádění kontrol požádali i Obvodní oddělení Policie ČR Sokolov - město.

S přáním hezkého dne

Bc. Jiří Novák, zástupce velitele městské policie
Dne: 15. 3. 2012 Pavla Tesařová
asistentka velitele MP
11. února 2012 | S.Krčková
Rušení nočního klidu
Dobrý večer, zajímalo by mne, kdo je zodpovědný za dodržování nočního klidu při pořádání plesů. Bydlím v ulici Odboje a mohu říct, že plesová sezóna je pro nás utrpení, je sice hezké, že v oknech jsou těžké závěsy pro odhlučnění, ale vzhledem k tomu, že jsou vždy otevřená a již zmíněné závěsy odhrnuté, mám pocit, že neležím v posteli, ale uprostřed parketu. Zrovna teď je ples města, patnáct minut před půlnocí a o klidu můžeme jen snít. Děkuji za odpověď. S. Krčková
Dobrý den, chápu Vaše rozhořčení, ale bohužel bydlíte v centru města, kde se občas tyto akce konají, stejně jako v jiných městech. Vaši připomínku sdělím řediteli Kulturního domu s tím, že ho požádám o zajištění zavření oken a zatažení závěsů při pořádání kulturních akcí. Strážníky budu instruovat, aby v době konání akcí více monitorovali případné rušení nočního klidu v této oblasti. S pozdravcem,
Dne: 2. 3. 2012 Mgr. Petr Kubis
Starosta města Sokolov
7. února 2012 | Milan Horvath
Vzkaz romskym asistentum a Rediteli MP. Sokolov
Dobry den preju sokolovu . Preju hodne uspechu
MPSokolov . Verim ze romove si budou varit MP prave ta nauci romaci ktery budou mozna pracovat pro MP jako asistenti pracovat a zmrnit kryminalitu ve meste. A to hlavne mlade ... a deti ktere postavaj u nadrazi atd. a nenito prijemne pro lidi ktery zrovna chodi kolem a boji se to by melo vse pominout. at zaberou asistenti na plno .
At je zanimi vydet kus prace neni se ceho bat rom roma musi poslechnout a ne zene..Mesto si romove nesmi dat znicit tim ze nektery romaci nejsou slusni . romak ktery se nechce prispusobyt. tak stakovejma lidmi se musi pracovat a hodne komunikovat. A toje vse na asistentech .MP. Sokolov to zane neudela. totiz romaci neposlechnou mp.. ale asistenti musi ukazat ze oni jsou ty ktery zapracovali. mi sami si musime udelat poradek mezi sebou. toje to co uz se melo stat pred 50 rokama. Dal nebudu komentovat. Vlak uz nam ujel. je co delat. ZDRAVYM Z DECINA TERNNI PRACOVNIK MP DECIN . Milan Horvath
Dobrý den, pane Horváth. Děkuji za Vaš příspěvek. Vše je závislé na dotaci, o kterou žádáme MV ČR. To ostatní ukáže čas. Věřím, že se Vaše slova naplní a sokolovští Romové si dokáží ve svých lokalitách zjednat pořádek. Přeji hodně úspěchů v práci, s pozdravem
Dne: 8. 2. 2012 Mgr. Petr Kubis
Starosta města Sokolov
5. února 2012 | Božena Dvořáková
upozornění
U dopravních kamer je uváděn název "průjezd Divadelní ulicí" - správný název ulice je ulice "U Divadla".
Na toto jsem nedávno komunikovala s kanceláří starosty města - ujistili mne, že název ulice U Divadla je správný.

Měl by být proto upraven i zde. Kdo jiný než městské orgány by měly znát přesný název ulice.
Dobrý den, děkuji za upozornění. Celý portál Bezpečné město pro nás zpracovala externí firma, kterou jsme již požádali o opravy špatných názvů ulic.
Dne: 6. 2. 2012 Mgr. Petr Kubis
Starosta města Sokolov
27. ledna 2012 | Ivana Cicková
Romský asistent strážníka
Dobrý den,

chtěla bych se zeptat jakým způsobem, budete tyto asistenty vybírat.
Měla bych o tuto práci velký zájem, myslím,že podmínku být Rom splňuji. A k tomu jsem absolvovala 4 letý obor Veřejnosprávní činnost na ISŠTE v Sokolově, zakončený maturitním vysvědčením. Mám státní zkoušku z psaní na stroji. Myslím, že bych se pro tuto práci hodila. Určitě budu ráda, když odpovíte na můj dotaz. Popřípadě se zastavím osobně.

Spozdravem a děkuji

Ivana Cicková
Dobrý den, děkuji za Váš zájem vykonávat Asistenta prevence kriminality. V současné době je prováděn "nábor" vhodných pracovníků, kteří by v případě, že Sokolov dostane dotaci od MV ČR, byli na MP v Sokolově zaměstnání jako Asistenti prevence kriminality. MP by v tomto roce chtěla zaměstnat čtyři pracovníky. Pracovní poměr je na dobu určitou a to do konce roku 2012. Poté bude celý projekt vyhodnocen a bude rozhodnuto, zda bude pokračovat či nikoliv. Smyslem práce asistentů je dohlížet v lokalitách Sokolova, které podle průzkumu pocitu bezpečí občané Sokolova vnímají jako nejrizikovější z pohledu bezpečnosti, na veřejný pořádek a čistotu. Asistenti nebudou mít pravomoce strážníků, jejich pracovní náplní bude na zjištěné excesy upozorňovat a komunikovat s občany v těchto lokalitách. Nikde není stanoveno, že asistenti musí být Romové!! Pokud máte zájem o tuto práci, je nutné navštívit MP v Sokolově, kde je nutné vyplnit personální dotazník. Následně proběhnou s uchazeči ústní pohovory. Vhodnost uchazečů bude konzultována s PČR. S pozdravem,
Dne: 31. 1. 2012 Mgr. Petr Kubis
Starosta města Sokolov
 <<  |  1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  >>