Poradna

Děkujeme vám za zájem o věci veřejné v našem městě. Vaším dotazem nebo připomínkou se bude neprodleně zabývat příslušný pracovník městské policie, městského úřadu nebo volené samosprávy a o výsledku vás budeme v této sekci informovat. Doporučujeme vám proto se nejdříve podívat, zda podobný podnět jako váš, již nebyl řešen s někým jiným.

Pro zaslání dotazu použijte následující formulář:

Pozor! Tento portál nenahrazuje tísňové linky 112, 150, 155, 156, 158. V případě akutního problému neváhejte a telefonicky kontaktujte příslušnou složku IZS.
Jméno a příjmení E-mail
Předmět dotazu
Dotaz
 
  Provozovatel si vyhrazuje právo jestli dotaz zveřějní nebo odpoví pouze na email.

Poradna

24. března 2010 | zkouška - Mgr. Musilová
domácí násilí
Dobrý den, mám podezření, že mou sousedku týrá její partner. Často je slyšet křik a pláč z jejich bytu, paní moc nevychází, při setkání se vyhýbá hovoru a často nosí černé brýle. Nevím, jak bych mohla paní pomoci, proto se obracím na vás.děkuji
Dobrý den, děkujeme za důvěru, se kterou se na nás obracíte. Oceňujeme Váš zájem o to, co se děje ve Vašem okolí. Podle Vašeho popisu situace Vám můžeme doporučit následující postup. V situaci, kdy slyšíte křik a pláč v bytě sousedů je bezpečné pro Vás i sousedku přivolat Policii ČR. Pokud se podkáváte se sousedkou na chodbě, můžete jí vyjádřit Váš zájem o její zdraví a nabídnout podporu při řešení situace v jejich domácnosti. Můžete jí například poskytnout doprovod k návštěvě našeho zařízení, které zdarma řeší případy domácího násilí. Pokud jsou v rodině nezletilé děti, je na místě obrátit se na sociální odbor, orgán sociálně - právní ochrany dětí, který umí tuto situaci také řešit. Další informace, jak se chovat, naleznete na webových stránkách tohoto portálu v oblasti sociální prevence a na www.stopnasili.cz.
Dne: 24. 3. 2010 Mgr. et Mgr. Kateřina Štěpánková
zástupce ředitele společnosti Pomoc v nouzi, o.p.s.