testkos Bezpečné město SOKOLOV - Dům na půl cesty
Dům na půl cesty

Od svých šesti let jsem byl v děcáku. Po základce jsem chtěl jít na kuchaře, ale nakonec jsem se na všechno vykašlal, do školy jsem nechodil, tak mě vyhodili. Pak jsem odešel z děcáku, chvíli jsem žil jen tak, na ulici, přespával jsem, kde se dalo. Zkoušel jsem žebrat, občas jsem něco ukrad... Už nemůžu... Nemám kde bydlet, nemám peníze ani práci.

Dům na půl cesty je určen pro mladé lidi ve věku 18 - 26 let. Stejně jako azylový dům nabízí  zajištění stravy, možnost hygieny a ubytování. Po vyřízení sociálních dávek uživatel přispívá na bydlení částkou 80,- kč/ den. Délka pobytu je zpravidla omezena na dobu 12-ti měsíců.

 

Hlavní myšlenkou péče o mladé lidi bez zázemí je zajistit jim plynulejší přechod z ústavního zařízení do běžného života. Pracovníci Domu na půl cesty nabízejí vedení  v praktických krocích, podporují  samostatnost mladého člověka a napomáhají mu nalézt vědomí své vlastní hodnoty a své místo ve společnosti.   

 

Pomoc a podporu zde naleznou také mladí lidé, kterým jejich rodina v období dětství neposkytla potřebné zázemí a sociální dovednosti a které po nabytí plnoletosti zcela odmítla.