testkos Bezpečné město SOKOLOV - Osoby, kterým svěřujete své dítě
Osoby, kterým svěřujete své dítě
Začínají prázdniny, devět týdnů volna pro děti a mnoho starostí pro dospělé.
Nejen o prázdninách, ale i během roku nastává potřeba odejít z domu a nechat dítě samo. Mohou to být pracovní povinnosti, rodinné záležitosti, návštěva divadla, kina, přátel, služební cesta apod.
 
Dnes najít osobu na hlídání dětí,  která by zaručovala stoprocentní jistotu a péči o vaši ratolest není jednoduché. Je nutné vše pečlivě zvážit, komu své dítě svěřujete. Bohužel nabízené služby nejsou vždy garancí. Může se stát, že podobné hlídací služby nabízejí přes inzerát osoby, které jsou deviantně orientované, a to hlavně na děti. Inzerce může být nejsnazší cesta, jak se k dětem dostat.
 
V případě, že musíte, nebo máte potřebu svěřit své dítě někomu cizímu, byť jen na jediný večer, pak zvažte možná rizika a přijměte si naše doporučení:
    v první řadě hledejte důvěryhodného příbuzného, člena rodiny nebo někoho z přátel, který zná vaši rodinu i vaše dítě měl by to být člověk, který má dítě rád  a dítě mu věří pokuste se najmout na hlídání takovou osobu, kterou vám doporučí přátelé nebo známí, kteří již mají podobné zkušenosti z minulosti je možné také využít podobné mladé rodiny ve vašem okolí, s kterou se stýkáte, vzájemně si pomáháte nebo se navzájem znají děti obou rodin
 
V případě, že musíte najmout na hlídání dítěte úplně cizí osobu, prověřte si několik doporučení:
    dávejte dobrý pozor, jak dítě samo na osobu zareaguje v době vaší nepřítomnosti domluvte telefonický kontakt domluvte se s dotyčnou osobou, která má hlídat vaše dítě, že budete volat několikrát během své nepřítomnosti (pro takový styl kontroly si můžete také domluvit s dítětem heslo, kterým vám dá vědět, zda je všechno v pořádku) jestliže osoba pověřená hlídáním užívá různých výmluv, proč dítě k telefonu nezavolá, ihned se vraťte domů -  pokud je to možné  měli byste být ostražití v případech,  kdy neznámá osoba neadekvátně usiluje o hlídací služby nebo otevřeně vyhledává vaše dítě a snaží se o jeho přízeň  (takoví lidé mohou mít různé záminky) osobu, které svěříte své dítě byste měli prověřit předchozími doporučeními nejlépe je obrátit se na profesionální služby